Film: Znamení

24. března 2007 v 23:48 | Toky2 |  Filmy, seriály, televize
Dnešní večer jsem začal koukáním na fotbal Česká republika-Německo, kde v první polovině nám dali gól. Konečný výsledek byl 2:1 pro Němce. Škoda, hodně jsem fandil. Po první polovině jsem kanál přepnul na ČT1 na film Znamení. Trochu popíši, o čem film je. Je to v podstatě o lidské vynalézavosti a snaze se zachránit před cizinci z vesmíru. V hlavní roli M. Gibbon předvedl kus práce, kde zobrazil otce který se snaží zachránit svou rodinu. Zaklíní se ve svém domě uprostřed velkého pole a bude čekat s blízkými na smrt. Ve filmu nejde o velkou bitvu UFO vs. Lidé, ale o pohled na normální lidi. Znamení se stalo terčem parodizujícího filmu Scary movie 3.
A proto se nedá v pravém slova smyslu mluvit o filmu o vetřelcích z vesmíru. Jde tam totiž primárně o něco jiného. Reverend Graham přichází o svou víru v Boha po tragické smrti své manželky. Cítí to její smrt jako velikou nespravedlnost, pověsí roucho na hřebíček a prohlásí, že už nikdy neprohlásí ani jednu modlitbu. Na malé farmě poté žije se svým synem, dcerou a se svým mladším bratrem už poměrně spokojený život.
Jednoho dne se však začnou dít divné věci. Zvířata se stávají neklidnými, děti slyši podivné rozhovory, v obilí se objeví kruhová znamení a zdá se, že se v lánu cosi hýbe. V noci se navíc objeví podivná postava na střeše. Co se děje? Přivolaná šerifka marně hledá odpověď. Ta přichází z televize. Podobné kruhy se objevují po celém světě. Je jich čím dál víc a nad místy, kde kruhy jsou, se v noci objevují podivná zářící světla. Mimozemšťani? Pokud ano, tak proč vlastně přicházejí? V míru, anebo se chystají bojovat? (kinomol.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama