Návrat mimozemšťanů do filmů

4. dubna 2007 v 19:25 | Toky2 |  UFO, záhady, přírodní úkazy, nadpřirozeno, vesmír
Včera, když jsem si po ICQ povídal s kámošem Rsa Viperem (čau Vipere :), přiznal se mi, že se mu více líbilo původní zaměření blogu o UFOnech. Napsal mi, že když jsem dával příspěvky na téma něco "jako skaza zeme apod..", že prý to bylo lepší. O tom taky původní blog měl být, ale nějak jsem to spolu s časem změnil na spíše technický a herní zápisníček. Možná je nejvyšší čas se vrátit do starých cest. Pokud se podívám na první zápisky, měli větší návštěvnost a lidé se zapojovali do diskuze. Ale jak se postupně blog změnil, žádný příspěvek se neobjevil.
Takže teď zauvažuji o čem bych tak měl napsat první spot na téma UFO. Nedávno běžel v televizi film Znamení. Je to zajímavě pojatý film o životě a chování lidí v situaci, kdy jde do tuhého a planetu Zemi okupují mimozemské bytosti. Zkusil jsem sepsat všechny filmy o mimozemšťanech na které jsem si vzpomněl.
Jako první mě napadl velmi dobře zpracovaný film Den nezávislosti s hvězdným osazením v hlavní roli Will Smith. Co když na Zemi zaútočí vetřelci ve velkých lítajících talířích a ve vzdušném prostoru se strhle velká bitva lidských bitevních letadel proti mimozemským stíhačům? Určitě by takový útok postihl celou Zemi. A co teprve zoufalý pokus o zničení velkého mateřského talíře ukrytého v mracích nukleární bombou? Jak by odpověděli Kabáti ve své písničce "Kdo ví jestli…". Ale mi si to dokážeme těžko představit. Už jen protože o mimozemských bytostech slyšíme jen v televizi ve scifi filmech kdy vždy vyhrají lidi a zachrání před hrozbou nebo totální destrukcí celou Zemi.
Druhý film který mě napadl je komediálně zpracovaný film Mars útočí. Hrají v něm známí herci jako třeba Pierce Brosnan a Jack Nicholson. Trochu parodizuje ostatní filmy, ale i tam by se dal získat dobrý příklad jak se na celou situaci dívat. Opět ta samé situace kdy celá flotila velkých lítajících talířů obsadí celou planetu. Malí mužíčkove s velkými mozky ztroskotali na objevu jedné staré paní, která přišla na to že když pustí z reproduktoru vyšší frekvence (alespoň 16 KHz), ufonům začnou praskat hlavy. V jejím případě tou vražednou vysokou frekvencí byla moravanka. Stejně jak ve filmu Znamení i tady mají vesmírní návštěvníci slabost na nějaký podnět, který je pro lidi na zemi úplnou samozřejmostí (ve Znamení jim ubližovala voda).
Jako třetí mi přišel na mysli film Mise na Mars. V tomto filmu jde o něco jiného než o boj proti vetřelcům. Naznačuje, odkud vlastně život na naší planetě pochází. V podstatě základní život, tedy prvotní buňky se na zem dostali z buněk bytostí které kdysi dávno obývali Mars. Jako záchranu života vyseli na zemi svoje buňky, které vytvořili základ života. Je to dobrá úvaha jak mohl vzniknout život. Přeci nic živého nemůže vzniknout jen smícháním pár sloučenin. Musí dostat první dech, který učiní kroky k životu. A ten právě dostali podle filmu Mise na Mars od těchto stvoření z Marsu.
Čtvrtým v pořadí je opět komediální film Scary Movie 3. Paroduje film Kruh s Japonskou předlohou, již zmíněné Znamení a Matrix. Všechny filmy mixuje dohromady a vzniká tak velmi vtipné dílo stejně jako všechny předchozí díly. Vzít si s tohoto filmu nějakou představu o UFO je hodně těžké. Jsou zákeřní, ale mírumilovní. Donuceni se pokusit zničit zemi aby zabránili zkáze která čeká jejich svět kvůli zhlédnutí vražedné kazety. O tomto snímku nemá smysl moc psát. Je to prostě úlet u kterého se po břicho popadáte, ale nic vás k mimozemšťanům nepřiblíží.
Jako pátý bod bych sem sepsal všechny seriály na které jsem si vzpomněl. Každý jistě zná sérii epizod Hvězdná brána: SG1 (momentálně běží na Nově sedmá řada) a Hvězdná brána: Atlantis. Tady se objevují často nové mimozemské civilizace jak už přátelské nebo nepřátelské. Například Asghardi, vypadající jako mírumilovní šedí mužíčkové bojují po boku lidí s replikátory (kovové lozící potvory). Na druhou stranu Goaldi parazitující v lidských tělech jsou velkou hrozbou pro lidi na zemi i jiné národy ve vesmíru. Další seriál který se také dávno objevil v českém vysílání je Smallville. Je to o mladém Supermanovy z planety Krypton, který jako dítě přistál na Zemi a prožíval mládí v rodině Kentových. Je to mimozemšťan, který se postavil na stranu lidí stejně jak ho vymyslel autor v prvním komiksu. Dále je tu Krajní meze. Je to hororový misteriózní sci-fi seriál, který popisuje jednotlivé příběhy na sebe nenavazující, mají ale všechny společný neuvěřitelný a záhadný námět.
Tak to jsou všechny filmy o kterých jsem chtěl psát. A co s toho všeho vyplívá? Pokud by nějaká invaze měla přijít, bojujte do posledního dechu, protože je to naše planeta. Zkuste všechno co bude ve vašich silách abyste ty šmejdi odsud vyhnali. Někdy může zabrat i to, co byste nikdy netypovali že zabere. Jde přeci o nás, naši planetu a vše co je tu krásné a pro co je dobré umřít. I když se můžou zdát být přátelští, nemusí to byt nutně pravda a i kdyby byli, žádný UFO tu nepotřebujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaliana | 15. února 2008 v 21:40 | Reagovat

A co Akta X?

Jak se opovažuješ zapomenout na Akta X?

Vždyť Mulder byl  takovej pěknej Marťánek a Scully taková pěkná Venušica :-))

2 Toky2 | 16. února 2008 v 15:04 | Reagovat

Jaj, o tom sem chtěl napsat MEGA článek.

3 NBM13 | E-mail | 11. ledna 2009 v 14:49 | Reagovat

A Mulderovi čojzli sestru mimouši...

4 Toky2 | 13. ledna 2009 v 15:16 | Reagovat

Jo a Scullyovou zase v posledním dílu první řady.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama