Queen a Paul Rodgers v Praze

2. listopadu 2008 v 17:57 | Toky2 |  Hudba, rádia, MP3
V pátek 31.10. jsme vyrazili do Prahy na koncert Queenů a Paula Rodgerse. Cesta byla dlouhá a GPS nám pěkně znepříjemnilo cestu, protože nás vleklo po pražských uličkách. Zaparkovali jsme auto u benzínové pumpy a k O2 aréně jsme došli pěšky asi půl kilometru.
Po příchodu ke vchodu nás prohlídli, jestli nemáme zbraně. Sedadla jsou rozdělená do pater, sektorů a řad, takže po pochopení tohoto seřazení je velmi jednoduché najít to správné sedadlo. O půl osmé jsme konečně došli k našim sedadlům. Sál byl ještě prázdný.
Bohužel jsme byli na místě, které bylo nejdál od pódia. Příště to chce vzít dalekohled. Koncert měl začít hrát v osm, ale celé se to protáhlo o 20 minut, což není ještě tak zlé. Naštěstí nebyla žádná předkapela, stejně jak v roce 2006. Světelné efekty byly mnohem lepší jak na koncertu Iron Maiden a pěvecké výkony i přes kritiku byly skvělé. Kapela se hodně vracela ke starým dobrým písničkám a ve videoprojekci se několikrát promítalo video Freddieho Mercuryho. I když si kritici myslí, že noví Queen stále nemají dost sebevědomí na to, aby se odstřihli od slavné historie, není tomu tak. Tedy, alespoň já si myslím, že toto vystoupení mělo svůj účel. Snažili se zopakovat ty skvělý doby, které mohli prožít naši rodiče, ale naše generace už ne. Nyní jsme měli skvělou příležitost zažít úchvatné vystoupení kapely Queen v 80. letech. Sólové vystoupení Paula Rodgerse na akustiku bylo skvělým doplňkem, stejně tak i sólo Maye na kytaru. Taylor se perfektně předvedl, že ještě nepatří do starého železa a ukázal parádní sólo na bubny. Viděli jste někdy bubnovat na basu?
Určitě vyjde DVD se záznamem z koncertu do pár měsíců, podobně jako u Iron Maiden. Mám z koncertu skvělý pocit a rozhodně mě nemrzí, že jsem jel. Těch 1090 Kč za to stálo.

Ukázku z koncertu natočenou mobilem (v dostatečné kvalitě) si můžete stáhnout zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama