DVD mechanika s LightScribe - potisk lasserem

8. března 2009 v 19:02 | Toky2 |  Počítače, hardware, software, mobilní technologie
Zároveň s mým počítačem jsem si pořídil DVD mechaniku s podporou LightScribe. Jedná se o model LG GH22LS30 v černé barvě, který dokáže číst a vypalovat všechny základní média:

Zápis: DVD±R DL 16x, DVD±R 22x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, CD-R 48x, CD-RW 32x.

Čtení: DVD-RAM 12x, DVD-ROM 16x, CD-ROM 48x, CD-R 48x, CD-RW 40x, CD-DA 40x, DVD±R 16x, DVD±R DL 12x, DVD±RW 16x

Na této mechanice je výjimečná právě technologie LightScribe, která dovoluje vytvářel takzvané labely, tedy potisky na CD. Jedná se o technologii vyvinutou firmou Hawlett-Packard, ale mechaniky s touto technologií můžete vidět i od jiných výrobců.
Jak vidíte, vypadá to vcelku slušně. Na barevný potisk z tiskárny to samozřejmě nemá, ale třeba pro zálohy originálních her, instalační a bootovací CD je to dostačující. Výhodou je, že se do mechaniky nemusí dávat žádná barva, vše vypaluje lasser. Jediné, co pochopitelně potřebujete je speciální médium s podporou LightScribe. Jsou trochu dražší, než obyčejná DVD. 5 kusů se dá sehnat na internetu za 84 Kč. Na druhou stranu jsou levnější, než speciální DVD s papírovým povrchem pro potisk inkoustovou tiskárnou (Printable DVD).

Potřebujete také speciální ovladač LightScribe. Je pravidelně aktualizovaný a přidává podporu nových vypalovaček, nejnovější verze je 1.18.2.1, který vyšla před několika dny.
Potřebujete také nějaký program, v kterém si label navrhnete a vytisknete na CD. Já jsem si nejvíce oblíbil Nero CoverDesigner, který se nachází v balíčcích NERO 7, 8 a 9.
Pokud by někdo DVD mechaniku s LightScribe vlastnil, doporučím mu pár odkazů:

www.lightscribe.com - zde najdete vždy aktuální ovladač, tabulku podporovaných mechanik, atd…
www.lightscribe.cz - sice už hodně dlouho neaktualizovaná stránka, ale určitě se vyplatí ji navštívit. Najdete tam pár programů pro návrh a vypálení labelu.
www.cdcovers.cc - velká sbírka CD obalů a potisků na programy, hry, hudbu, atd…

Poznámka (9.3.09): Jen ještě doplním, že ve skutečnosti je vypálený popis trochu výraznější než na těchto neskenovaných ukázkách. Hlavně obrázky vypadají lépe, například u Assassins Creed ten obličej je výraznější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mortgage loans | E-mail | Web | 11. prosince 2011 v 13:36 | Reagovat

I think that to receive the credit loans from creditors you must have a good reason. However, one time I've got a bank loan, because I was willing to buy a building.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama