Veselé Vánoce přeje Toky2!

24. prosince 2010 v 0:01 | Toky2 |  Ostatní (ze života)
Ani jsme se nenadáli a máme tu další Vánoce a s nimi i celý uplynulý rok 2010. Vánoce jsou čas radovánek, odpočinku, sladkého pečiva a dárků. I když já vánoční svátky budu slavit v práci, vám ostatním přeji krásné a veselé prožití Vánoc, doma pohodu ve vašim oblíbeným křesle při svíčkách a krásné a milé dárečky pod stromečkem!
Vánoční stromeček
Vánoce jsou v křesťanské tradici oslavou narození Ježíše Krista. Spolu s Velikonocemi a Letnicemi patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Slaví se od 25. prosince do první neděle po 6. lednu. Již ve 3. století někteří křesťanští teologové uvadějí 25. prosinec jako datum Kristova narození, oslava tohoto narození je dosvědčena poprvé v Římě kolem roku 336. Všeobecně se Vánoce v církvi slaví od 7. století.
V Česku je však za vrchol Vánoc považován Štědrý den, 24. prosinec, coby předvečer samotné slavnosti, do Vánoc je někdy zahrnována i doba adventní, která Vánocům předchází. K Vánocům se pojí nejrůznější tradice, k nimž se řadí vánoční stromek, jesličky (betlém), vánoční dárky, které nosí Ježíšek, či vánoční cukroví; některé z těchto tradic pocházejí již z předkřesťanských dob a souvisí s oslavou slunovratu, který na tyto dny též připadá. V současné době se však původní, náboženský význam Vánoc vytrácí a Vánoce se považují i za jeden z nejvýznamnějších občanských svátků.


Text jsem zkopíroval ze serveru cs.wikipedia.org.


A pokud máte chuť na malou hru s vánočním tématem, klikněte sem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama